Subskrybuj:InformacjeKomentarze

Tu jesteś: Home » Aktualności, Dulag 121, Patronat » Kolejne spotkanie z cyklu ?Literatura i Historia?

Muzeum Dulag 121 oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Pruszkowie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu ?Literatura i Historia?, które odbędzie się w piątek, 15 marca o godz. 18. w siedzibie Muzeum Dulag 121. Gościem wieczoru autorskiego będzie Sławomir Łubiński, prozaik, scenarzysta filmowy, autor ?Ballady o Januszku?.

[singlepic id=8935 w=350 h=495 float=center]

VIII spotkanie z cyklu ?Literatura i Historia? zatytułowane będzie ?Wojna ? jak ją pamiętam?. O swoim życiu i twórczości opowiadał będzie Sławomir Łubiński. W okresie II wojny światowej związany był z terenem Piastowa i Pruszkowa. Po wojnie pracował jako goniec, laborant, zaopatrzeniowiec, akwizytor i robotnik. W latach 1964-1980 był redaktorem prasy codziennej. Na podstawie jego powieści ?Ballada o Januszku? powstał popularny serial telewizyjny o tym samym tytule.

Podczas  spotkania wysłuchamy również opowiadania ?Poszliśmy tam we czterech?, które przeczyta aktor Teatru Dramatycznego w Warszawie Waldemar Barwiński.

Tagi:
 
© 2013 www.brwinow24.pl Portal informacyjny gminy Brwinów · Subskrybuj:InformacjeKomentarze · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress