Subskrybuj:InformacjeKomentarze

Tu jesteś: Home » Aktualności, Pruszków, Sąsiedzi » Kwiecień w Kamyku

7.04.godz. 12:00 /niedziela/

Poranek teatralny dla dzieci

Spektakl pt.: ?Cisza? w wykonaniu Teatru Moralitet

 teatrzyk-kwiecien-CISZA

?Cisza? ? bajeczka o tolerancji i akceptacji odmienności, zawiera również elementy ekologii.

W lesie zaginęła Cisza. Jest straszny hałas ? drwale rąbią drzewa, słychać szum przejeżdżających samochodów, krzyczące z oddali dzieci. Nie słychać już śpiewających ptaków i szumu drzew. Ptaki i inne zwierzątka wyprowadzają się z lasu. Takiego lasu nikt nie szanuje. Ludzie przychodzą i śmiecą w lesie. Głośno krzyczą, bo już nie muszą troszczyć się o to, że straszą zwierzęta.

Misio Zdzisio i Kapturek zastanawiają się jak temu zaradzić. Również rozważają ucieczkę ze smutnego lasu. Jednak w opuszczonym lesie oprócz Misia Zdzisia i Kapturka zostaje jeszcze Zajączek Benio. Nikt Benia nie traktuje poważnie, gdyż jest on ?inny?. Nie dosyć, że ma zielone futerko, to jeszcze kuleje na nóżkę i nie może skakać jak inne zajączki.

Jednak to właśnie Zajączek Benio wpada na genialny pomysł i sprowadza Ciszę z powrotem do lasu. Ptaki w lesie znów zaczynają śpiewać i znów słychać kojący szum drzew. A Misio Zdzisio i Kapturek okrzykują Zajączka Benia bohaterem i bardzo chcą się z nim zaprzyjaźnić. Okazuje się, że powierzchowna ?inność? Benia nie przeszkadza we wspólnej zabawie i że Benio jest świetnym kumplem.

Wstęp 5 PLN od osoby. 
Obowiązuje przedsprzedaż biletów do 5 kwietnia w MOK. 

 

12.04 godz. 18:00 /piątek/

,,Nic nowego pod słońcem? program literacko-poetycko-satyryczny w wykonaniu Sławomira Hollanda.

W spektaklu Aktor grający m.in. w Teatrze Ateneum i w Teatrze na Woli, prezentuje wybitne teksty literackie z okresu dwudziestolecia międzywojennego, przeplatane narracją napisaną wspólnie z Jackiem Bursztynowiczem. Teksty Tuwima, Hemara, Leśmiana, Jurandota uświadomią nam, że czasy, w których żyjemy, wcale nie są takie wyjątkowe, jak nam się wydaje.

Wstęp wolny !

 

26.04 godz. 18:00 /piątek/

Wystawa zbiorowa ? Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

W programie: ?Świat tanga? ? koncert zespołu Sentido del Tango

w składzie: Piotr Kopietz–  bandoneon, akordina

                  Gabriela Machowska-Kopietz– fortepian

                  Mateusz Szemraj – gitara

gościnnie:   Ro-Mari– śpiew

plakat-Sentido-del-Tango-maly

W programie koncertu znajdują się utwory Tango NuevoAstoraPiazzolli,  klasyczne tanga argentyńskie  oraz kompozycje własne, w tym m.in.:A. Piazzolla ? Libertango,               J. Petersburski ? To ostatnia niedziela, P. Kopietz ? Milonga del Solitude,  C. Gardel ? Por unacabeza, M. Rodriguez ? La cumparsita

Wstęp wolny!

 

Tagi:
 
© 2013 www.brwinow24.pl Portal informacyjny gminy Brwinów · Subskrybuj:InformacjeKomentarze · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress