Subskrybuj:InformacjeKomentarze

Tu jesteś: Home » Aktualności, Listy nadesłane, Redakcja » Monitoring w Brwinowie

monitoring-wizyjnyW ostatnim czasie nasza redakcja otrzymuje liczne sygnały o niedziałającym systemie monitoringu miejskiego w Brwinowie. Zwróciliśmy się z tą sprawą do Biura Promocji Gminy Brwinów. Oto odpowiedź, jaką otrzymaliśmy:

 

Szanowny Panie,

 

W odpowiedzi na zapytanie udało mi się zebrać następujące informacje:

 

System monitoringu miejskiego funkcjonuje już od kilku lat. Minął czas, gdy jego urządzenia objęte były gwarancją. Usterki zdarzają się i są w miarę możliwości naprawiane we własnym zakresie, ale poważniejsze awarie, wymagające wymiany któregoś z urządzeń, zgłaszane są do specjalistycznego serwisu. System wymaga modernizacji: będzie ona następować w kolejnych latach. W 2013 r. nowy monitoring obejmie park miejski, w dalszych planach jest także modernizacja i rozbudowa monitoringu w centrum Brwinowa. Gmina Brwinów rozważa możliwości pozyskania na ten cel dofinansowania zewnętrznego.

Dzięki pozyskanym przez Warszawską Kolej Dojazdową (gdzie gmina Brwinów jest jednym z udziałowców) środkom z Funduszy Szwajcarskich, kamery pojawią się na wszystkich stacjach i przystankach tej linii.

 

Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa/wzrostu czy spadku przestępczości w mieście i gminie ? warto sprawdzić te informacje u źródła. Policja zaprasza na otwartą debatę dotyczącą bezpieczeństwa: w poniedziałek 18 marca o godz. 17.00; w OSP przy ul. Pszczelińskiej w Brwinowie.

 

Łączę pozdrowienia

– Mirosława Kosiaty

Tagi:
 
© 2013 www.brwinow24.pl Portal informacyjny gminy Brwinów · Subskrybuj:InformacjeKomentarze · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress