Subskrybuj:InformacjeKomentarze

Tu jesteś: Home » Aktualności, Kultura, Śpiew, Taniec » Zaproszenie na spektakl „Edith i Marlene”

edith_i_marlene_banner_copy5Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie

Zaprasza na spektakl

„Edith i Marlene”

?Édith i Marlene? – spektakl w reżyserii światowej sławy węgierskiej reżyserki Márty Mészáros i w inscenizacji Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury.

Zapraszamy na spektakle, które odbędą się odbędą się 18 kwietnia 2013 r. oraz 19 kwietnia 2013r o godz. 19.00.

Autorką sztuki jest węgierska dramatopisarka Éva Pataki. ?Édith i Marlene? to opowieść o wieloletniej przyjaźni dwóch niezwykłych kobiet i wybitnych artystek –  Édith Piaf i Marleny Dietrich. Widzimy dwie różne osobowości, dwa różne temperamenty ? chłodną, wyniosłą Marlene i spontaniczną, ciągle poszukującą miłości Édith. Obydwie miały pogmatwane życie osobiste, obydwie wiele w życiu bezpowrotnie straciły. Ale zarówno Édith, jak i Marlene miały pasję. Tą pasją była sztuka. To miłość do śpiewu i muzyki połączyła te tak skrajnie odmienne kobiety. Zresztą największe przeboje z repertuaru obydwu artystek są nieodłącznym motywem tego spektaklu. Usłyszymy między innymi: ?La vie en rose?, ?Padam, padam? i ?Milord? z repertuaru Édith Piaf, a także słynną piosenkę ?Ich bin von kopf bis fuss auf liebe eingestellt? z filmu ?Błękitny anioł?, gdzie tytułową rolę grała Marlena Dietrich.

W naszej inscenizacji wystąpią: w roli Édith ? Anna Sroka-Hryń, a w roli Marlene ? Halina Mlynkova. W pozostałych rolach zobaczymy: Ewę Telegę, Bartosza Opanię, Lesława Żurka i Juliana Mere. Kierownictwo muzyczne nad spektaklem objęli znakomici pianiści i aranżerzy – Czesław Majewski i Janusz Tylman.

 

Rezerwacja i sprzedaż biletów w:

 Kasie Matecznika Mazowsze

(22) 208-82-00

Kasie Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Warszawie

(22) 243-27-37

oraz

(22) 896-00-10

 

Zapraszamy!

Tagi:
 
© 2013 www.brwinow24.pl Portal informacyjny gminy Brwinów · Subskrybuj:InformacjeKomentarze · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress