Subskrybuj:InformacjeKomentarze

Tu jesteś: Home » Aktualności, Sport, Tenis ziemny » Mecz tenisowy Polska – Słowacja dla dzieci z roczników 2001-2006

SAM_2497To było prawdziwe święto tenisa na przepięknie położonym obiekcie MOSiRu w Dukli.

Przy fantastycznej pogodzie doskonale dysponowani reprezentanci Polski wygrali 11 / 3 w towarzyskim meczu z reprezentacją Słowacji. Trójka naszych zawodników zagrała też w finałach turnieju Tenis10, który został rozegrany tuż po zakończeniu meczu drużynowego. Trzon reprezentacji Polski stanowili zawodnicy z Klubu Sportowego ?Tennis Life? z Brwinowa, wzmocnieni najlepszymi graczami z klubu ?TenisWil? z Wilanowa oraz klubu ?Dada Paradiso Team?, który prowadzi szkolenie na kortach w Krośnie. W reprezentacji zagrali czołowi zawodnicy słowaccy, na co dzień reprezentujący klub tenisowy ?Mladost? Koszyce. Mecz przebiegał w niezwykle serdecznej atmosferze, do czego niewątpliwie przyczynił się trener reprezentacji Słowacji, Martin Jedinak, którego rozbrajający uśmiech wszystkich wprowadził w znakomity nastrój.

Kadra Polski na mecz ze Słowacją:

 1. Maria Mierzejewska
 2. Oriana Grott
 3. Paulina Kaczmarek
 4. Kinga Ziółkowska
 5. Karolina Grzeszczuk
 6. Laura Stypuła
 7. Wiktoria Rogowy-Ratiani
 8. Szymek Budziak
 9. Jurek Ohme
 10. Karol Tomański
 11. Maks Jezierski
 12. Dominik Mińkowski
 13. Kacper Tukiendorf
 14. Wiktor Wysmyk
 15. Damian Lewandowski

Trzydniowa wyprawa na Podkarpacie rozpoczęła się od pokazowych zajęć tenisa, w których wzięło udział kilkadziesiąt dzieci i młodzieży z Dukli i okolic. Trzem trenerom z naszego klubu pomagał Piotr Górski, instruktor tenisa z Krosna. Mimo, że większość dzieci nigdy nie miała żadnego kontaktu z tenisem, chętnie brały one udział w przeróżnych zabawach i konkursach.

W sobotę czekał nas za to prawdziwy maraton tenisowy: najpierw pojedynek z reprezentacją Słowacji, a później turniej Tenis10. Nasi reprezentanci wykazali się jednak żelazną kondycją, i gdyby nie ograniczenia czasowe, to pewnie mieliby jeszcze dość sił, żeby zdobyć dominującą nad Duklą górę Cergową.

Bardzo dziękujemy władzom gminy Dukla i dyrektorowi MOSiR, panu Michałowi Szopie, za zaproszenie, za gościnę i możliwość spędzenia niezapomnianych chwil w przepięknej okolicy. Z pewnością będziemy jeszcze niejeden raz wracali w te strony, postaramy się też pomóc stworzyć w Dukli silną sekcję tenisową.

 

Waldemar Cecuła

PrezesKS Tennis Life

 

 

Relacja trenera Andrzeja Sikorskiego z klubu ?TenisWil? z Wilanowa:

 

Oriana Grott i Karol Tomański, nasi najlepsi tenisiści w kategorii do lat 10 przyczynili się do zwycięstwa w meczu z drużyną Słowacji.

W piękny, słoneczny sobotni dzień w Dukli, na kortach nowo inaugurowanego kompleksu sportowego miasta, młodzi reprezentanci Polski i Słowacji rozegrali zacięte pojedynki. Całą imprezę poprzedziło uroczyste otwarcie, podczas którego odegrano hymny narodowe, w obecności licznie zgromadzonych obserwatorów, rodziców i sympatyków tenisa. Warto powiedzieć, że świadkiem tego doniosłego sportowego wydarzenia na Podkarpaciu była pięknie wyeksponowana Góra Cergowa (716 m n.p.m.), miejsce wizyty Jana Pawła II w 2007 roku.

Cały mecz zakończył się wynikiem 11:3 dla Polski. Po spotkaniu drużynowym młodzi tenisiści rozegrali turniej indywidualny z obsadą zawodników Słowacji i Polski. Wśród dziewcząt najlepszą okazała się Oriana Grott („TenisWil” Warszawa).Wśród chłopców najlepszym okazał się Maks Jezierski (Krosno).Organizatorzy turnieju przygotowali dla zawodników szereg niespodzianek, wręczone zostały okazjonalne statuetki ze słynnego krośnieńskiego szkła, a wszyscy zostali zaproszeni na smaczny obiad i lody. Wieczorem, po zakończonym turnieju odbyło się spotkanie przy ognisku i pieczonej kiełbasce.

Po raz pierwszy dotarliśmy z rakietami w rzadko odwiedzany przez tenisistów region Polski. Jak wielkie było nasze zaskoczenie, kiedy zobaczyliśmy przepiękne krajobrazy gór, strumieni,  przepełnionej zielenią przyrody. Oddychaliśmy czystym górskim powietrzem, mieliśmy okazję obejrzeć „perły historii”: Iwonicz Zdrój, Rymanów (słynne, smaczne lody) i liczne, małe, urokliwie cerkwie.

Ponad wszystko jesteśmy wdzięczni gospodarzom tego wydarzenia: panu Waldemarowi Cecule i wielkiemu mecenasowi tenisa w Krośnie – panu Tomaszowi Jezierskiemu za ich gościnność, serdeczność i prawdziwe, sportowe intencje.

[nggallery id=396]

Mecz tenisowy Polska  / Słowacja wyniki:

 

Dziewczęta:

 

Singiel:

 

 1. Maria Mierzejewska / Michaela Matisova  4/6
 2. Oriana Grott / Michaela Martinkova  6/0
 3. Paulina Kaczmarek / Ester Szanislova  6/4
 4. Kinga Ziółkowska / Miroslava Svatosova  6/3

Debel:

 1. Karolina Grzeszczuk / Wiktoria Rogowy- Ratiani ? Miroslava Svatosova / Ester Szanislova 3/6

Chłopcy:

 

Singiel:

 1. Szumon Budziak / Radovan Michalik  6/2
 2. Jerzy Ohme / Samuel Jerlija  6/3
 3. Karol Tomański / Peter Nad  6/3
 4. Maks Jezierski / Filip Trejbal  6/2
 5. Dominik Mińkowski / Samuel Ogundija  7/6
 6. Kacper Tukiendorf / Martin Kozjak 6/2

Debel:

 1. 7.  Wiktor Wysmyk/ Kacper Tukiendorf ? Samuel Jerlija / Radovan Michalik 2/6

Minitenis:

 1. Laura Stypuła / Zuzia Kalasova  10/0
 2. Damian Lewandowski  / Zuzia Kalasova  10/1

 

Mecz zakończył się wynikiem 11/3 dla Polski.

 

 

Turniej Tenis10 kategoria zielona wyniki:

 

Dziewczęta:

 

I miejsce –  Oriana Grott KT ?TenisWil? Wilanów

II miejsce ? Michaela Martinkova

III miejsce ? Ester Szanislova

 

Chłopcy:

 

I miejsce –  Maks Jezierski  KT ?Dada Paradiso Team? Krosno

II miejsce –  Jurek Ohme KS ?Tennis Life? Brwinów

III miejsce –  Radovan Michalik i Peter Nad  TK ?Mladost? Koszyce

 

W kategorii zielonej wystąpiło 23 dziewcząt i chłopców z Koszyc, Przemyśla, Rzeszowa, Krosna, Brwinowa i Warszawy.

 

Turniej Tenis10 kategoria niebieska wyniki:

 

I miejsce ? Szymon Maciejewski

II miejsce  – Zuzia Batorska

III miejsce  – Oskar Maciejewski

 

Tagi:
 
© 2013 www.brwinow24.pl Portal informacyjny gminy Brwinów · Subskrybuj:InformacjeKomentarze · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress