Subskrybuj:InformacjeKomentarze

Tu jesteś: Home » Aktualności, Drogi, Informacje » Trwają intensywne prace na ul. 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej

przejazdowa_5Konieczność zmiany harmonogramu realizacji budowy ul. Przyszłości w Pruszkowie i Parzniewie została wymuszona pracami prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w związku z prowadzoną przez nich modernizacją dalekobieżnej linii z Warszawy do Łodzi, planowanym zamknięciem przejazdu w ciągu ul. Działkowej oraz wynikającą z tego faktu potrzebą utworzenia nowej przeprawy przez torowisko w ciągu ul. Przejazdowej.

W związku z intensyfikacją prac polegających na przebudowie istniejącej infrastruktury kolejowej przez PKP PLK S.A. wskazane było przyspieszenie prac związanych z przebudową ul. 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej.

Pierwotny harmonogram realizacji ul. Przyszłości w Pruszkowie i Parzniewie był podzielony na trzy etapy. Pierwszy dotyczył przebudowy odcinka ul. Przyszłości (o długości 402m) i został wykonany do końca listopada 2013 r. Drugi etap zakładał przebudowę odcinka ul. Przyszłości (o długości 1.150m)i miał być wykonany do 15.09.2014 r. W trzecim miała być przebudowana ul. 36 PPLA (na odcinku 490m) i termin wykonania wyznaczono na 15.11.2015r.

Zarząd Powiatu Pruszkowskiego podjął decyzję, żeby realizować dwa etapy równocześnie i tym sposobem nie dopuścić, by mieszkańcy zostali pozbawieni dobrego dojazdu do nowej przeprawy przez tory. Obecnie trwają intensywne prace przy przebudowie ul. 36 PPLA na odcinku od skrzyżowania z ul. Przyszłości w Parzniewie do nowo budowanego przejazdu kolejowego. Według oświadczenia wykonawcy – firmy MABAU POLSKA S.A., termin zakończenia robót na tym odcinku, pierwotnie ustalony na koniec maja br. zostanie znacznie skrócony i już od najbliższej soboty (3 maja) będziemy mogli przejechać nowym odcinkiem drogi.

Ulica Przyszłości wraz z przejazdem kolejowym i ul. Przejazdową będą stanowić tzw. małą obwodnicę Pruszkowa. Tymi drogami odbywać się będzie ruch tranzytowy.

Parzniew 36PPLA

Tagi:
 
© 2014 www.brwinow24.pl Portal informacyjny gminy Brwinów · Subskrybuj:InformacjeKomentarze · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress